• کابینت لوکس-کابینت شیک,اشپزخانه ایرانی
  • کابینت لوکس-کابینت شیک,اشپزخانه ایرانی
  • کابینت لوکس-کابینت شیک,اشپزخانه ایرانی
  • کابینت لوکس-کابینت شیک,اشپزخانه ایرانی
     

چه نکاتی را برای انتخاب یک دکوراسیون ایده ال باید توجه کنیم

     

کابینت های زیبا ولوکس ایرانی چه ویژگی هایی دارد

       

    اگر به دنبال یک طرح ایده آل هستید با ما همراه شوید
 سوالی که برای بسیاری از افراد در هنگام انتخاب محصول ایجاد می شود این است که چگونه باید این محصول را مورد ارزیابی قرار دهند و یا به دنبال چه ویژیگی هایی باید باشیم تا بتوانیم محصولی با طراحی زیبا ،کارایی مناسب و کیفیت بالا تهیه نماییم.  از آنجایی که محصولاتی مانند کابینت و درب و تمام مصنوعات چوبی که در طراحی دکوراسیون فضای داخلی منزل مورد استفاده قرار می گیرند نیازمند این است طرح پیشنهادی مدنظر در فضای متناسب به اجرا در بیایند تا بتوان به این نتیجه رسید که زیبایی و کارایی لازم را دارد داشتن آگاهی کافی و استفاده از تجارب حرفه ای سازنده می تواند بسیار کارآمد و موثر واقع شود.

             
              
   
چيدمان

مرحله اول انتخاب سبک کابینت یا دکوراسیون اشپزخانه


برای سفارش یک کار ایده آل و متناسب با سلیقه شخصی تان باید با سبک های مختلف کار آشنایی داشته باشید و تعیین کنید به دنبال کدامیک از آن ها هستید؟

سبک کلاسیک ،مدرن و یا پست مدرن را می پسندید؟ به نوع چیدمان و فضای داخلی منزل در انتخاب هرکدام از این سبک ها توجه داشته باشید امروزه آشپزخانه در طراحی و معماری داخلی خانه بخشی از سالن است و این ادغام که در فضای خانه با سایر محدودهای ایجاد شده دارد نیازمند این است که در هنگام انتخاب کابینت های آشپزخانه (که وسعت بالایی از فضای آن را تشگیل می دهد )به سبک دکوراسیون سالن توجه شود که این چیدمان کلاسیک،مدرن و … است برای فضای خانه ای به سبک مدرن می باشد نهایتا می توان به سراغ سبک مدرن و یا پست مدرن رفت و توصیه می شود کمتر به سراغ سبک کلاسیک بروید زیرا در آن صورت فضای ایده آل و آرامش بخشی نخواهید داشت.

پیشنهاد ما این است که در خانه هایی با وسعت کم حدالامکان از سبک کلاسیک استفاده نکنید ، یکی از دلایل این است که سبک کلاسیک به قرینه سازی و عناصری که در آن تکرار می شود نیاز دارد و از آنجایی که فضای کافی وجود ندارد تا همه این عناصر به درستی و آن طور که باید در کنار هم قرار بگیرند و به لحاظ بصری هم جذابیت ندارد ، این تصور را به وجود می آورد که خروجی مناسبی از کار تحویل داده نشده است .در حالی که این فضای مناسب است که می تواند پایان مورد انتظار شما را تا حدی رقم بزند .

در کشورهای اروپایی سبکی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد سبک مدرن و در نهایت سبک پست مدرن است در حالی که در آمریکا و کانادا به سبک کلاسیک گرایش بیشتری دارند و دلیل آن این است که این کشورها خود از تولیدکنندگان بزرگ چوب در دنیا محسوب می شوند.

اگرچه ممکن است این تصور برای شما ایجاد شود که هر کدام کارایی متفاوت دارند اما همه این فضاها کاملا بهم مرتبط هستند و در نهایت در کنار هم می توانند فضای چشم نوازی را ایجاد نمایند.قدم دوم انتخاب متریال لازم و کاربردی برای کابینت اشپزخانه


امروزه برای داشتن یک محصول با کیفیت، دقت بر روی متریال مصرفی از اهمیت فراوانی برخوردار است و در مورد محصولات و مصنوعات چوبی برای اینکه بتوانید محصول با کاربری بهتر داشته باشید و با توجه به داشتن تنوع بسیار آگاهی از نوع متریال ها و چگونگی استفاده درست از آن ها یکی از گام های موثر در یک انتخاب ایده آل می باشد که در مطلب ذیل به اختصار به توضیح آن می پردازیم

کشورهای اروپایی برای چوب اهمیت بسیاری قائل هستند و با استفاده از ام دی اف به دنبال خلق سبک مدرن هستندکه البته باز این هم به دیدگاه شما بستگی دارد و از آنجایی که سفارش دهندگان مطالعات کافی را ندارد ممکن است همین امر روی انتخابشان تاثیر داشته باشد و باید این را اضافه کرد گاهی اوقات متریال و مواد اولیه مورد استفاده می تواند در سبکی شما می خواهید در فضای آشپزخانه و منزل به کار ببرید موثر باشد به طور مثال خود چوب حالت های کلاسیک را بیشتر تداعی می کند و وقتی شما می خواهید از چوب به عنوان متریال اصلی استفاده کنید اگر گزینه مدنظر شما کلاسیک باشد به طرح ایده آل خود هم نزدیک می شوید.

سبک مدرن حالت صاف و به اصطلاح فلت دارد و برای ایجاد حالت بزرگنمایی از رنگ کمک گرفته می شود گاهی اوقات دستگیره هم به حالت مخفی در آن مورد استفاده قرار می گیرد یا حتی دستگیره به کار برده نمی شود و تا آنجا که امکان داشته باشد از خطوط و جزییات کمتری استفاده می شود در حالی که اگر بخواهیم آن را با سبک کلاسیک مقایسه کنیم در سبک کلاسیک از ابزارکاری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

در برخی از محصولات به سبک مدرن در هنگام طراحی دستگیره ها توکار است که خود درب سه سانتی متر کوتاه می شود دست داخل آن قرار گرفته و در باز می شود و یا حالت مگنت و لمسی دارد و یا از طریق حساسیتی که به صدا دارد این عمل انجام می شود.گام سوم جنسیت و رنگ مورد دلخواه ما از دکوراسیون اشپزخانه


رنگ یکی از پر مخاطب ترین موضوعاتی است که در هنگام خرید محصول میتواند برای مصرف کننده جذابیت داشته باشد سلیقه شخصی و علاقه مندی به برخی از رنگ های خاص از عواملی است که در انتخاب افراد تاثیر می گذارد اما در انتخاب شما در مورد کابینت و درب علاوه بر عوامل که در بالا به آن اشاره شد عوامل دیگر هم می تواند تعیین کننده باشد که به توضیح آنان در این مطلب می پردازیم.
از عوامل دیگری که می تواند بر نوع سبک انتخابی شما تاثیر بگذارد نوع رنگ بندی و جنسیت درب ها و کابینت ها است حال باید دو نکته را در نظر گرفت که این دو دسته بندی کاملا باهم تفاوت دارند کابینت از نظر جنس بدنه بیشتر ام دی اف یا لترون (نئوپان روکش دار)است که تا حد امکان بیشتر از ام دی اف استفاده می شود. نکته حائز اهمیت این است که رنگ مصرفی ما چون پلی اورتون است نگرانی و دغدغه ای برای تغییر رنگ باقی نمی ماند. در مورد درب چوب و ام دی اف با روکش چوب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد از آنجایی که ما می خواهیم درب ها را با کیفیت و ضمانت بالا ارائه دهیم معمولا در انتخاب متریال با کیفیت حساسیت بالایی داریم تا بتوانیم این تضمین را هرچه بیشتر برای سفارش دهندگان محصول ایجاد نماییم. درب ها معمولا در یک فریم داخلی قرار می گیرند که جنس آن از چوب روسی است که در درب های لوکس برای داشتن خروجی مناسب از چوب راش استفاده می کنیم تا جلوه مناسب تری و زیباتری در کار ایجاد شود. استفاده ازمتریال های دیگر درکابینت محدودیت هایی برای طراحان ایجاد می کند که طراح نمی تواند به آن طرح ایده آل و مدنظر برسد. در حالی که خود متریال چوب زنده است و دارای بافت متنوعی هست و همین موضوع روی زیبایی کار تاثیر فوق العاده ای دارد و جذابیت آن را دو چندان می کند حتی می توان گفت ام دی اف با روکش چوب بازهم مناسب تر است. متریالی چون چوب به دلیل اینکه از طبیعت گرفته شده است دارای روح و حالت زنده دارد و از آنجایی که برای پیدایش آن دست بشر دخالتی در آفرینش آن نداشته است جلوه طبیعی خود را به تنهایی دارد.

پیشنهاد ویژه این است یک بار از متریال مثل چوب استفاده شود و با این انتخاب شما می توانید کیفیت و زیبای را در کنار هم داشته باشید اگر قیمت کار انتخابی برای شما در درجه دوم اهمیت باشد شما محصولی بادوام در منزلتان داید که مدت بسیاری را می توانید از آن استفاد کنید اگر هم طرفدار تنوع هستید باید گفت متریال چوب با گذشت سالیان سال و تغییر سبک های مختلف جذابیت خود را حفظ کرده است اگر هم قیمت در اولویت اول شما برای انتخاب محصول است از متریال ام دی اف استفاده نمایید ممکن است مجبور شوید در طی مدت چندین سال دوباره آن را دوباره بازسازی کنید که به لحاظ مالی در واقع هزینه متریال هایی مثل چوب را در طی این تغییرات پرداخت کرده اید.

به طور مثال کار پی وی سی یا ممبران که در دسته بندی کار کلاسیک قرار می گیرند طراح در خیلی از زمینه ها محدود می کند ولی این طراح است که باید با ذوق و سلیقه خود محدودیت های متریال را پوشش دهد.گام چهارم میزان وسعت فضای اختصاص داده شده به کابینت اشپزخانه


تاثیر فضاو وسعت مناسب بر روی انتخاب سبک محصول که مدنظر شما است موثر است در برخی از موارد ممکن است این ذهنیت ایجاد شود که این تاثیر به چه اندازه می تواند باشد آیا فضای مناسب وجود نداشته باشد نمی توان از برخی از سبک ها استفاده کرد نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که فضا تاثیر گذار هست نه بر روی سبک ها بلکه در خروجی کار موثر است. برای هرچه بهتر دیده شدن کار باید مثلث کاری را در نظر گرفت در فضای آشپزخانه سه عدد وسیله پرکاربرد وجود دارد محل قرارگیری آن ها بر سهولت کار و آرامش فردی که می خواهد از آنها استفاده نماید تاثیر دارداین سه وسیله پرکاربرد یخچال،اجاق گازو سینک ظرفشویی است.اگر مساحت آشپزخانه بزرگ باشد ترجیحا بهتر است که در سه ضلع نسبت به هم قرار بگیرند و در یک راستا نباشند که این مدل کاری روی چیدمان مناسب و زیبایی هم موثر است وقتی هر کدام در یک ضلع قرار می گیرند دست اجرا کنندگان کار بازتر است وقتی که وسعت فضا کم است سینک و اجاق گاز در یک ضلع قرار می گیرند طراح دیگر نمی تواند دخل و تصرفی در آن داشته باشد به این دلیل که سینک و گاز ابعادی استاندارد دارند که باید از آن استاندارد خارج نشوند مثلث کار کارایی دیگر هم به ما می دهد وقتی همزمان چند نفر بخواهند از این وسایل استفاده نمایند تداخلی در کارشان ایجاد نمی شود و این هم یک پیشنهاد ویژه دیگر برای استفاده مناسب از فضا می باشد.

نکته:در مورد سبک کلاسیک از آنجایی که طراحی وسایل آشپزخانه بیشتر در قالب سبک مدرن هست بهتر است از ترفند توکار بودن وسایل بیشتر استفاده شود.

جزیره (آیلند) هم در طراحی برخی از فضاها وجود دارد که در ایران با توجه به تعریف که در دنیااز آن استفاده می شود کاربری ندارد.

در تعریف کلی آیلند بیشتر به دلیل مرکزیت که در آشپزخانه دارد و ارتباط که بین فضاهای پر کاربرد ایجاد می کند طراحی می شودو معمولا سینک ظرفشویی و یا اجاق گاز روی آن نصب می گردد اما در فرهنگ ما چون طبخ غذا هنوز هم در آشپزخانه صورت می گیرد و هنوز ما آن قدر هم به سمت صنعتی شدن نرفته ایم که این طبخ غذا در بیرون از منزل صورت گیرد اگر بخواهیم از جزیره برای طبخ غذا استفاده کنیم غذاها دارای بوی زیادی هستند و در کل فضای سالن پخش می شود و اگر سینک ظرفشویی روی آن قرار بگیرد به این دلیل که فضای آشپزخانه خیس می شود بازهم مناسب نمی باشد و بیشتر می توان از آن به عنوان میزغذاخوری استفاده کرد که با قرار دادن میزغذاخوری فضای داخلی آشپزخانه هم کوچکتر نشود.

در مورد فضاهای ال و یو شکل هم ممکن است مطالبی را دیده باشید در مورد تاثیرگذاری آن ها بر روی طراحی مناسب کار باید گفت الزاما تاثیری ندارند و تجربه در این کار به ما اثبات کرده است افراد با فضای یو شکل علاقه بیشتری دارند نوع فرهنگ و کاربری که می خواهند در فضای باز ال تامین نمی شود و از آنجایی که ایرانیان علاقه فراوانی به اینکه فضای آشپزخانه حریم خصوصی خود را حفظ نماید دارند کمتر به سراغ طراحی با فضای باز می روند.


گام پنجم خدمات و قیمت


قیمت معمولا جز مقوله هایی است که همیشه برای مشتری ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده است در برخی از موارد کیفیت در اولویت های اول قرار می گیرد و دغدغه چندانی برای قیمت مناسب در ذهن مشتریان به وجود نمی آید آگاهی از این امر که واحد های تولیدکنندگان چگونه به این امر نگاه می کنند از جمله مواردی است حق مشتری محسوب می گردد در مطلب ذیل سعی شده به آن پرداخته شود.

با اضافه کردن این توضیح می توان سوال بزرگی که همیشه در مورد قیمت بالای برخی محصولات لوکس ایجاد می شود به این شکل را برطرف کرد که قیمت بالای برخی از کابینت ها و درب ها صرفا بابت خریدی که شما انجام می دهید نیست بلکه در این میان نکته حائزاهمیت که در ایران معمولا نادیده گرفته می شود خدماتی است که بخش از هزینه های جاری هر مجموعه ای به واسطه داشتن آتلیه طراحی است طراح دو کار مهم را انجام می دهد به مشتری کمک می کند که به ایده های ذهنی خود در کنار رعایت استانداردهایی که طراح به آن ها آگاهی دارد نزدیک شود در حالی که به موارد اجرایی بودن کار هم آگاهی دارد و دوم سهولت انجام کار فکر می کند که بازهم در آن اصل زیبایی و رعایت اصول کار مهم می باشد تولید انبوه محصول در کار سفارشی هدف نیست بلکه هدف طراح ایجاد رضایت برای مشتری و رعایت استاندارد و اجرایی نمودن آن طرح و ایده در کنار خلاقیت است.

اگر به دنبال ایجاد یک کار حرفه ای هستیم طراح نباید به جنبه های اقتصادی کار فکر کند بلکه باید به طراحی ایده آل و با کیفیت بالا مدنظر قرار دهد و همچنین یک طرح خوب و خلاق باید قابل اجرا باشد و در مرحله ایده و خلاقیت باقی نماند که در کار سفارشی به تولید انبوه فکر نمی شود بلکه تلاش بر این است که ذهنیات و تصورات مشتری و آنچه به آن می اندیشد به مرحله اجرا در بیاید و داشتن یک آتلیه طراحی حرفه ای می تواندموثر واقع شود برای اینکه حاصل این طرح حرفه ای که ارائه می شود تا پایان کار جذاب باقی بماند ذهن طراح را نباید با مقوله های اقتصادی درگیر کرد و در واقع باید بر این باور رسید که طراح فقط فقط کار طراحی و خلاقیت را دنبال کند در این صورت است که می تواند کاری متفاوت با ایده های نو به بازار ارائه نماید.

سخن پایانی

در پایان باید گفت سفارش دهندگان و مشتری های عزیز اگر به دنبال کیفیت علاوه بر زیبایی و کارایی هستند با یک اعتماد دو سویه به مجموعه می توانند به آن هدف نهایی خود برسند زیرا تلاش ما بر این است که با رعایت همه نوع استاندارد و اصول طراحی و تحویل به موقع کار این اطمینان را برای آن ها ایجاد نماییم. در آخر مجموعه کابینت چیدمان به دنبال طراحی زیبا ،تولید با کیفیت و نصب با دقت در زمان کمتر می باشد و تلاش دارد پایانی فراتر از انتظار مشتری را برایش خلق کند و این جمله معروف برای همیشه در خاطر مجموعه هک شده است که همیشه حق با مشتری است.