• کابینت مدرن
  • کابینت مدرن,کابینت اشپزخانه,کابینت,کابینت هایگلاس
  • کابینت مدرن,کابینت اشپزخانه,کابینت,کابینت هایگلاس
  • کابینت مدرن,کابینت اشپزخانه,کابینت,کابینت هایگلاس

کابینت های هایگلاس چه ویژگی های دارند واز چه چیزی تشکیل شده است

انچه که درباره کابینت های گلاس باید بدانید

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه, طراحی مناسب کابینت ها است. امروزه کابینت ها در مدل ها و رنگ های متنوعی طراحی و ساخته می شوند. یکی از جدیدترین این مدل ها, کابینت های گلاس است. در این مطلب با طرح های جدید و کاربردی انواع مدل کابینت های گلاس آشنا می شویم.
امروزه در بیشتر خانه های مدرن, از کابینت های گلاس که نمونه ای از کابینت های ام دی اف با روکش براق هستند، استفاده می شود. مهمترین دلیل این مسئله زیبایی این کابینت ها می باشد. کابینت هایگلاس براقو صاف و صیقلی است و از این رو نمای زیبایی به آشپزخانه می دهد. به علاوه این کابینت ها از آن جایی که براق می باشند, خود می توانند منبعی از نور به شمار روند. از طرح های جدید و کاربردی کابینت های گلاس می توان به نمونه های سفید آن اشاره کرد. تصاویر زیر نمونه هایی از این کابینت ها را نشان می دهد. این کابینت ها به خصوص برای آشپزخانه هایی که نور کمتری دارد, مناسب تر بوده و موجب روشنایی آشپزخانه می شود.
کابینت های گلاس از جنس کابینت های ام دی اف می باشند, با این تفاوت که سطح آن ها با روکش پلاستیکی و براق و شیشه ایی مانند پوشانده شده است. از آن جایی که این روکش ها در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شود, کابینت از جنس هایگلاس را می توان در طرح ها و رنگ های متنوعی طراحی نمود. با توجه به دکوراسیون آشپزخانه می توان از این کابینت ها استفاده نمود. تصاویر زیر نمونه هایی از مدرن ترین طراحی کابینت های گلاس به رنگ های قرمز و نارنجی و بنفش و … را نشان می دهد.
یکی از شیک ترین مدل های کابینت مدرن و جدید , کابینت های سیاه سفید های گلاس است. این مدل کابینت ها علاوه بر اینکه آشپزخانه را بسیار زیبا می کنند, نمای لوکسی به آن می دهند. به همین دلیل گزینه مناسبی بر ای اشپزخانه های مدرن به شمار می آیند.

کابینت مدرن,کابینت اشپزخانه,کابینت,کابینت هایگلاس

مجموعه ای ازمدل های اشپزخانه مدرن وکابینت جدید های گلاس


اکسسوری های قابل استفاده در کابینت های گلاس

اکسسوری : یکی از کاربردی ترین مزایای کابینت های جدید امکان نصب اکسسوری های مختلف می باشد که باعث استفاده بهینه از فضای داخل کابینت و حتی قسمت های دور از دسترس میشود . به طور مثال :
اکسسوری ادویه جات : ،مواد شوینده،کار و چنگال،سوپر مارکت و...
جک : :استفاده از جک های متنوع برای راحت تر باز شدن درب ها، کشوها در عین سادگی و زیباتر شدن کابینتها.


انتخاب رنگ مناسب برای آشپزخانه :

آشپزخانه قلب خانه است که ما وقت زیادی را در آن میگذرانیم،عوامل متعددی در انتخاب رنگ آشپزخانه مؤثر است،به طور مثال اگر به دنبال روشن تر و دلبازتر شدن محیط هستید بهتر است از رنگ سفید استفاده کنید که همیشه تازگی و کاربرد دارد، اگر دوست دارید محیط گرم و زیبا باشد از رنگ های نارنجی،زرد و قرمز روشن استفاده کنید،اما اگر به دنبال شادی هستید از رنگ زرد تند به همراه یراق آلات و وسایل استیل استفاده کنید.
اگر دوست دارید محیط گرم و زیبا باشد از رنگ های نارنجی،زرد و قرمز روشن استفاده کنید،اما اگر به دنبال شادی هستید از رنگ زرد تند به همراه یراق آلات و وسایل استیل استفاده کنید. درضن برای اینکه آرامش را در آشپزخانه تجربه کنید میتوانید از رنگهای کرم تا قهوه ای که روی گره های چوب طبیعی زده میشوند (مثل رنگ وایت واش که پتینه و کهنه شور است و باعث آرامش بخشی میشود ) استفاده کنید برای زیباتر شدن آشپزخانه حتما لازم نیست از رنگ های تند استفاده کنید،شاید در انتخاب کابینت برای آشپزخانه تان با رنگ و مدلی روبرو شوید که مجذوبتان کند اما لزوما آن رنگ مناسبی نباشد،پس در این امر عجولانه تصمیم نگیرید چون ممکن است باعث پشیمانی شما گردد.توصیه کارشناسان چیدمان به شما این است که از رنگ های خنثی و طبیعی مثل سفید،خاکستری و بژ به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید و با استفاده از وسایلی از قبیل قالیچه،روکش صندلی ها،پرده ها و سایر وسایل تزیینی رنگی،طیف گسترده ای از رنگ ها را ایجاد کنید و هر وقت دلتان خواست با تغییر این وسایل تنوع بزرگی در آشپزخانه ایجاد کنید.یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب رنگ کابینت ها،اندازه آشپزخانه است،اگر فضای کوچکی دارید بهتر است از رنگهای روشن مثل سفید،خاکستری و استخوانی برای کابینت ها،دیوار و صفحه استفاده کنید چون باعث بازتاب نور و بزرگ تر نشان دادن محیط میشود.درضمن در آشپزخانه های اپن که آشپزخانه جزئی از محیط است بهتر است در آشپزخانه از رنگ خنثی استفاده شود که باعث هماهنگی با پذیرایی و دیگر قسمت ها شود. کابینت و دکوراسیون آشپزخانه چیزی است که مدت زیادی باید با آن کار کنید پس با انتخاب رنگ مناسب فضا را برای خود دلچسب و زیبا کنید.